این چند روز 2

 

دیدم طولانی شدم مطلب، ترجیح دادم دو تا پستش کنم.

صبح دوباره زود بیدار شدیم و ساعت 7 از خونه راه افتادیم تا به پروازمون که ساعتای نه بود برسیم. به موقع رسیدیم و پرواز خوبی داشتیم. پروازمون به مقصد خونه ی خواهر بزرگتر بود چشمک. اونجا که رسیدیم هنوز بچه ها از مدرسه نیومده بودن. کم کم اونا هم اومدن، سوغاتی هاشونو گرفتن و بعدش ناهار خوردیم. بعد از ظهری هم پدر و خواهر همسر که اومده بودن دنبالمون رسیدن خونه ی خواهر بزرگتر. از اونجا با هم رفتیم بیرون و بعدش رفتیم به سمت ولایت خودمون.

سر راه از یه شهر دیگه گذشتیم که تازه عروس خانواده ی همسر اینا (جاری محترم بنده چشمک) اونجا درس می خونه، اونو هم از دانشگاه برداشتیم و رفتیم شهرمون.

رفتیم خونه ی مامانم اینا. خواب بودن و با صدای زنگ ما بیدار شدن. مامانم درو باز کرد ولی بابا همچنان توی رختخوابش بود. مامانم بعد از احوال پرسی خواست چایی درست کنه که گفتیم نمی خوایم. ترجیح میدیم بخوابیم و بابا رو هم اذیت نکنیم. آخه بابا قرص خواب می خوره و راحت خوابش نمی بره، برای همین برای اینکه خواب از سرش نپره تلاش می کرد خوابشو ادامه بده و از جاش بلند نشد. ما هم خواستیم مزاحمش نشیم. سلام و احوال پرسی نکردیم و گذاشتیم بخوابه. بعدش هم سریع کوکوهایی که مامان پخته بود رو سر سرد خوردیم با نون و گوجه و خوابیدیم.

قبل از خوابیدن به مامانم میگم شما صبح ها ساعت چند بیدار می شین؟ میگه: مااا ساعت پنج، حالا به خاطر شما شیشخنثی!

صبح ساعت 6 زنگ بیدارباش خونه خورد و ما هم بلند شدیم و رفتیم نشستیم سر سفره ی صبحونه و بعد از مدت ها صبحونه ی ایرانی رو با نون ایرانی خوردیم!

بعدش دیگه واقعا بیکار بودیم، یه کمی صحبت کردیم و حرف زدیم ولی خب مگه آدم چقدر حرف داره برای گفتن؟! ساعتای 9 بود که خواستیم بیایم خونه ی همسر اینا که درست همون موقع، وقتی داشتیم لباس می پوشیدیم، خالم زنگ زد و گفت بیام ببینمتون. اون موقع که زنگ زد خونه ی یکی از اقوام بود که توی کوچه ی خودمونه. منم بهش گفتم که نه ما می خوایم بریم. آخه مامان همسرو هنوز ندیده بودیم و واقعا من حتی ترجیح می دادم به جای خواهر همسر، مامانش اومده بود دنبالمون که زودتر می تونست بچه شو ببینه ولی خب خودشمون طور دیگه ای صلاح دونسته بودن.

خلاصه من به خالم گفتم نه، ولی گفت من بیام از دم در فقط ببینمتون و برم. دیگه دیدم اصرار می کنه و خیلی دوست داره بیاد گفتم باشه. مامانم هم زنگ زد به خونه ی همسر اینا و عذرخواهی کرد و گفت که بچه ها یه کمی دیرتر میان (به عبارتی شفاعت ما رو کرد نیشخند، البته خانواده ی همسر اصلا به هیچ وجه از اونا نیست که به دل بگیرن که یه خرده دیر بری خونه شون).

خلاصه، خالم پنج دقیقه بعد اومد خونه مون و یه یه ربعی نشست، روزه هم داشت. هیچی نخورد و گفت شما پا شین برین دیگه، اونجا هم منتظرتونن. ما هم با ماشین بابا خاله رو رسوندیم و بعدش اومدیم خونه ی خانواده ی همسر اینا.

از راه که رسیدیم، پدر همسر اومد برامون توی حیاط خونه شون گوسفند قربونی کرد، خودش شخصاعینک. بنده هم ایستادم و بر و بر نگاه کردم نیشخند. همون موقع مستاجرشون هم می خواست بره روضه، اومد احوال پرسی کرد. بعد تا نزدیک در حیاط رفت، ولی برگشت. اومده به من میگه، اول شما خودتون از روی خون رد بشین، من بعد میرم. منم رفتم از مامان همسر پرسیدم، از روی خون رد شدن دیگه چیه؟! من الان از کجا باید رد بشم؟!سوال بعد که فهمیدم رفتم از روی خون رد شدم (یعنی پامو از این ور خونا گذاشتم اون ور خونا، ولی واقعا فلسفه اش چیه من نمی دونم!!!)، بعد اون بنده خدا اومد رد شد که بره روضه.

بعدش هم که اومدیم بالا و الان اونجا تشریف داریمچشمک.

 

/ 5 نظر / 2 بازدید
لیلی

آخ آخ که چقدر این روزهای اول رسیدن سخته. این که اول برین خونه کی که دردسر نشه. خانواده همسری ما اومدن بچه شون رو همون شب در دروازه شهر تحویل گرفتن و بردن و من هم با خیال راحت رفتم ور دل مامانم

عزال

ایول،پس الان وطن تشریف دارین[قلب] قابل دونستین خونه ی ما هم بیاین[ماچ]

علی

به وطـــــــــــن خوش اومدید منکه همیشه وبلاگ رو دنبال می کنم تا اون وقتی که اینجا هستید جاهای دیدنی رو برید حتما منتظر مطالب بعدی همراه با عکس هستم[لبخند]

mehrasa

عزیزم خیلی نگارش خوبی داری اینکه از وبلاگت خوشم اومد و دو سه تا پستتو خوندم خوش اومدی [لبخند]

صبا

سلام رسیدن بخیر ایشااله همیشه به مهمونی و شادی[گل] من وقتی اینجوری mp3 مهمونی میرم بعدش چند روز باید استراحت کنم!![لبخند]