شروع سال جدید

 

دیروز عصری دوستمون زنگ زد و دعوتمون کرد که شام بریم خونه شون به صرف سبزی پلو با ماهی لبخند. اول که ما گفتیم نمیایم و شما بیاین، ولی گفتن هم ما تازه اینجا بودیم و هم ما بزرگ تریم، پس شما بیایننیشخند. ما هم قبول کردیم چشمک.

قرار شد بعد از تحویل سال بریم خونه شون، یعنی قرار بود حدود یه ساعت و نیم بعد از تحویل سال خونه شون باشیم.

ما هم ساعت 5 عصر اینا شروع کردیم به چیدن سفره ی هفت سینمون (که البته خودش مکافاتی داشت چشمک) و بعد هم عکسامونو گرفتیم.

برای لحظه ی تحویل سال هم من خیلی دوست داشتم تلویزیون آنلاین رو می تونستیم ببینیم، ولی نه شبکه های معمولی رو تونستیم آنلاین بگیریم، نه شبکه های ماهواره ای رو. این شد که مجبور شدیم تلویزیون آنلاین بی بی سی رو بگیریم.

فقط نمی دونم چرا ما لحظه ی تحویل سال ایستاده بودیم نیشخند. هیچ دلیل خاصی نداشت ها! هیچ کاری هم نداشتیم، فقط ایستاده ثانیه ها رو می شمردیم تا توپو بزنن!!

بعد از تحویل سال هم به همدیگه تبریک گفتیم و عکسامونو با سفره ی هفت سینمون گرفتیم و بعدش آماده شدیم که بریم.

توی راه به خانواده هامون زنگ زدیم. البته من قبل از اینکه از خونه بریم بیرون تلاش کردم خونه ی مامانم اینا رو بگیرم که نشد. هفت هشت بار زنگ زدم و نگرفت. منم دیگه دوباره نگرفتم، آخه مامان و بابام زود می خوابن.

خواهر بزرگتر هم که بلافاصله بعد از تحویل سال اومده بود اسکایپ!! منم باهاش اسکایپی صحبت کردم و بهش گفتم که هرچی زنگ زدم نگرفته. ولی اون تونسته بود زنگ بزنه.

توی راه همسر به خانواده اش زنگ زد و منم به خواهر کوچیک تر. حالا مونده زنگ زدن به برادرا!

ساعت 7:40 اینا رسیدیم خونه ی دوستامون. اونا هم سفره ی هفت سین کوچیکشونو روی میز کوچیکشون چیده بودن، درست مثل ما. با این تفاوت که یکی از سیناشون ساعت بود چشمک. سنجد و سماق نداشتن! در حالی که سنجد و سماق ما همونایی بود که پارسال همین دوستامون بهمون داده بودن نیشخند.

خلاصه، اونجا هم کلی آجیل و شیرینی و میوه و گز و از این چیزایی که توی عید پیدا میشه تو خونه ها خوردیم و بعدش رفتیم سراغ شام که خیییییییییلی خوشمزه و خوب بود.

بعد از شام هم شروع کردیم به عکس گرفتن از زاویه های مختلف با هفت سین و بدون هفت سین!

شب خیلی خوبی بود، وقتی اومدیم خونه نزدیکای ساعت 12 بود و دیگه حسابی خسته و کوفته شده بودیم و به محض دراز کشیدن خوابمون برد.

امروز صبحم که همسر رفت سر کلاس، چون اینجا الان کاملا یه روز عادیه!

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
پیرامید

ما هم پارسال با این که کلی هفت سین چیدیم، لحظه سال تحویل تو شمال بودیم، با همین ساعت و این جور چیزا گذروندیم سال تحویل رو!!!

لیلی

داشتن یک دوست خوب و هم زبان و هم دل غنیمت است. ما هم سال تحویل را در کنار دوستمان سبزی پلو و ماهی خوردیم و عکس گرفتیم. البته اونها سفره هفت سین شون مفصل تر از ما بود.