بارقه هایی از امید

 

امروز به استادم ایمیل زدم و گفتم که من چند تا از مقاله های اون بنده خدایی که کارش به ماشبیهه رو خوندم (اسم مقاله ها رو هم به استادم دادم). گفتم اگه مشکل مشابه بودن موضوعاست که به هیچ وجه قابل حل نیست، چون واقعا موضوع اون کامل تر از موضوع منه و تز منو شامل میشه در واقع! اگر هم موضوع روش هاست که خب روشامون کلا با هم فرق داره. اگه شما منظورتون مقاله ی دیگه ای هست که من ندیدم بهم بگین لطفا.

ایمیل زده و دو تا مقاله ی دیگه اش رو هم معرفی کرده گفته اینا هم مرتبطه ولی خودش دو تا مورد پیشنهاد داده که گفته من می تونم ادعا کنم که من روی این موضوع ها دارم کار جدیدی می کنم که تا حالا انجام نشده و بنابراین مجبور نیستم از صفر شروع کنم دوباره.

البته نکته ی جالبش اینه که من قبلا هم یه بار بهم گفته بود literature review ی کارم رو بنویسم و من نتونستم دلیل قانع کننده ای پیدا کنم که چرا داریم روی این موضوع کار می کنیم، بعدش رفتیم یه کار مرتبط پیدا کردیم و گفتیم خب ما میگیم کارمون به درد این کار می خوره. مثلا فرض کنین کار من اسمش باشه x و اون کار اسمش باشه y، ما گفتیم خب مثلا y اگه بیاد از x استفاده کنه راحت تر انجام میشه، پس کار ما به درد می خوره و انگیزه ی ما از انجام این پروژه همینه. بعد برای اثبات این کار اومدیم واقعا یه آزمایش انجام بدیم که بگه خب y اگه از x استفاده کنه نتیجه ی بهتری به دست میاره، ولی آزمایش ما عکسش رو ثابت کرد!!!! یعنی اگه y از x استفاده کنه نتیجه اش بدتر میشه!! و حتی نتیجه ی برعکس تر هم گرفتیم! یعنی نتیجه گرفتیم اگه x از y استفاده کنه بهتر نتیجه میده!!!!!

حالا استاد میگه همون اولی رو به عنوان دلیل بگو، درحالی که من میدونم این درست نیست!!!

اون یکی دلیلش هم یه دلیل مسخره ی دیگه است که به نظر خودم که واقعا رفتم توی بحر کار غیرمنطقیه! ولی خب وقتی استاد می خواد فکر کنم من باید همین چیزای غیرمنتطقی رو بنویسم...

 

/ 0 نظر / 3 بازدید