مسافر

 

یکی از چیزایی که راجع به زندگیمون تو اینجا خیلی دوست دارم، مسافر همیشگی بودنه. این که هیچ وقت به هیچی دل بسته نمی شیم، همه اش می گیم ما که نمی دونیم چند وقت دیگه این جاییم. ربطی هم به این نداره که بخوایم تو این کشور بمونیم یا نه، حتی به خاطر اینکه ممکنه شهرمونو هم عوض کنیم، از اول هیچ وقت هیچ چیزی رو به عنوان یه چیز دائمی نخریدیم. همیشه وسایل خونه رو فقط یه جوری سر هم بندی کردیم.

البته تو این خونه ای که الان هستیم، یهویی رفتیم و خیلی خرید کردیم و تقریبا همه چی تو خونه مون داریم، اما بازم به نسبت خونه های ایران هیچی نداریم. چیزایی که اگه تو یه خونه ی ایرانی نباشه همه خیلی تعجب می کنن. مثلا ما نه چرخ گوشت داریم، نه خردکن داریم، نه مخلوط کن، نه آبمیوه گیری، نه خیلی چیزای دیگه!

و نکته ی جالبش اینه که هرگز هم احساس نیاز به اینا نداشتیم! تنها چیزی که گاهی احساس می کنیم اگه بود بهتر بود مخلوط کنه که می تونیم باهاش گردو خرد کنیم واسه فسنجون.

از اینکه هیچ چیز مادی ای نداریم که بهش دلبسته باشیم خیلی خوشحالم.

چند وقت پیش یکی از بچه ها یه مبلغی پول نیاز داشت (فقط برای یه روز و به صورت صوری لازم داشت)، چند هزار یورو. به همسر زنگ زده بود که ببینه می تونه از ما قرض بگیره یا نه. همسر هم تمام مبلغی که تو حساب پس انداز ما هستو گفته بود، بهش گفته بود ما این قدرشو می تونیم بهت بدیم.

بعدش که به من گفت خیلی خوشحال شدم. از اینکه همه ی زندگی ما دقیقا همون مبلغ پوله و همسر حاضره دقیقا تمام اون مبلغو به کسی قرض بده، بدون اینکه از طرف فرصت فکر کردن بخواد، بدون اینکه با من مشورت کنه خیلی خوشحال شدم. از اینکه نگران این نیستیم که "پس خودمون چی؟" خیلی خوشحال شدم. از اینکه نگران این نیستیم که شاید فردا خودمون به اون پول نیاز داشته باشیم، خیلی خوشحال شدم.

این مسافر زندگی کردنو خیلی دوست دارم. کاش همیشه همین طوری زندگی کنیم لبخند.


/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هیلا

اواااا اگر اینطوریه که منم کلی مسافرم چون منم نود درصد این چیزارو ندارم و دقیقا حس نیازشو هیچ وقت حس نکردمممم[تایید]

شادی

سلام دوست عزیز من اهل اصفهانم و الان دارم با یه آلمانی ازدواج میکنم با وبلاگ شما اشنا شدم و خواستم یه کم راهنمایی ازتون بیرم امکانش هست یه سری سوالا راجب اونجا ازتون بپرسم؟

بیقرار

سلام. نميدونم قبلاً گفتم یا نه که ما هم در غربت هستیم. البته نه به غربت شما؛ منظور اینکه در کشور خودمان هستیم اما نه در استان و شهر خود! اما من هم با این حس مسافر بودن آشنایم و درد غربت کشیده ام. خیلی دوستش دارم و به قول شما اینکه آدم را زیاد وابسته نمی کند، حس شیرینی دارد. اینکه به من یاد داده که همه چیز گذراست.

مگهان

: ) این یعنی اینکه دقیقاً حضور خدا تو زندگیتون خیلی خیلی پر رنگه و شما اونقدر از وجودش مطمئن هستید که می دونید بی پول نمی مونید و می دونید مادیات ارزش اولیه ی زندگی نیست [لبخند] خوش به حالتون ... الهی سلامت باشید

آفرين

[قلب]

یه دوست

کاملا موافقم عزیزم [تایید]

لیلی

این مسافر بودن در کم بودن وسایل زندگی و رفع و رجوع کردنش با وسایل دیگه خیلی به چشم میاد. من با خودم فکر می کنم اون همه وسیله توی ایران(قبل از آمدن با آلمان داشتیم) رو من باید چیکار کنم؟!

بیقرار

ضمن ارج نهادن بر این تفکر شما و این انسان دوستی و فداکاری شما در قبال دوستانتان، جالب است که به توصیه های دین اسلام در ساده زیستی هم دقت کرده اید؛ و این ساده زیستی در جامعه غیر مسلمانان نیز زیادتر می بینیم. البته در سطح عمومی جامعه آنها.

لیلا

نمیدونم، ما که مدل خارجکی رو تجربه نکردیم...اما مدل ایرانیشو خوب از سال 80 تا حالا داریم تجربه میکنیم...خوشمان می آید[لبخند]

مهدخت

چقدر زیبا. چقدر دلم برای این حس تنگ شده. ولی این مختص سن شماست شاید تو سن بالاتر و با داشتن بچه دیگه آدم نتونه از زندگی مسافرانه لذت ببره چون همش به فکر اون بچه و شرایط روحی و تحصیلی و ... باید باشه. اما کاش میشد همیشگی باشه