فرهنگ آلمانی عجیب!

 

امروز با همسر رفتیم بیرون یه دوری زدیم. برگشتنی با اتوبوس برگشتیم. این اتوبوس مسیرش این طوریه که تا یه جایی میره که دیگه آخر شهره و اصلا اون دور و بر زیاد خونه نیست ( و ما واقعا نمی دونیم آدمایی که اونجا پیاده میشن دقیقا می خوان کجا برن نیشخند، ولی خب مسلما یه تعدادی ساکن اونجا هستن که براشون اتوبوس گذاشتن). این اتوبوس همیشه به اون آخرش که میرسه یه جا یه میدون خیلی کوچیک هست، اونجا دور می زنه و برمی گرده.

امروز که رفتیم به نزدیک ایستگاه آخر که رسید یه ماشین سر پیچ پارک شده بود (ماشین پلاک آلمان نبود) و اتوبوس نمی تونست بپیچه توی خیابون که بره برسه به میدون و دور بزنه برگرده. اونجایی هم که بودیم که نمی تونست دور بزنه.

حدود ده دوازده دقیقه منتظر شدیم، راننده زنگ زد که بیان کمکش. اول ما فکر کردیم به پلیس زنگ زده ولی وقتی اومدن دیدیم کارمندای شرکت اتوبوسرانی اند. نمی دونستیم می خوان چطوری به راننده کمک کنن که از اون جا بیایم بیرون. گفتیم شاید می خوان ماشینو هل بدن، دیدیم نه این کارو نکردن. بعد ماشین یه کمی دنده عقب اومد، فکر کردیم خب شاید می خواد این خیابونی که الان اومدیم و زیاد هم طولانی نیست دنده عقب برگرده و بعد مسیرشو ادامه بده. ولی این کارو هم نکردن. بعد دیدیم همکاراش رفتن جلوش، از اونجا دست تکون میدن، یعنی بیا بیا بیا بیا ....خنثی، یعنی کاری که به هر کدوم از مسافرا که می گفت می تونستن انجام بدن و کمکش کنن.

حالا ایناش به کنار، وقتی اتوبوس دور زد و از بغل ماشینه رد شد، به جرئت می تونم بگم بیشتر از یه متر و نیم فاصله داشت باهاش تعجب!!!! غیر از اینکه هیچ فشاری هم به راننده نیومد برای رانندگی، یعنی حتی یه بارم مجبور نشد فرمونو برگردونه و دنده عقب بره!!!

ما واقعا متعجب شدیم از این فرهنگ احتیاط بیش از حد آلمانی ها!!!

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
پیرامید

اگه ایران بود دعا می کرد که ماشینش نیسان بود، اون ماشینه که جای نامناسب بود رو نصف می کرد!!! یعنی دیدم که می گما!

لیلی

خب اون کمک کننده ها با چه وسیله ای خودشون رو به منطقه بحران!! رسوندن؟

صبا

یه بار این اتفاق واسه ما افتاد!! توی شلوغی های مشهد جلوی یه مرکز خرید یه ماشین بد جا پارک کرده بود و اصلا اتوبوس ما نمی تونست رد بشه اما کاری که ایرانی ها انجام دادن این بود که چند تا آقا ماشین رو که پراید بود رو بلند کردن گذاشتن تو پیاده رو بعد که ما رد شدیم گذاشتن سرجاش[نیشخند]