بی خاطرگی های امروز ...

 

احساس می کنم کمبود خاطره دارم! شما همچین حسی ندارین؟ یا اگه ندارین خاطره ی اضافی ندارین به منم بدین؟ نیشخند

داشتم خاطراتمو مرور می کردم دیدم آدما چقدر با هم فرق دارن. بعضی ها هستن هر جای تهرانو بگی رفتن و باهاش خاطره دارن. ولی مثلا من شیش سال تهران دانشجو بودم، برمی گشتم شهرستان، کسی ازم می پرسید خب از تهران چه خبر می گفتم من فقط از مسیر خوابگاه تا دانشگاه خبر دارم!! واقعا هم همین طوری بود. تلویزیون که نداشتیم، منم که حوصله نداشتم برم تا سالن تلویزیون، خیلی هم اهل تلویزیون نبودم، واسه همین وقتی رفتم دانشگاه دیگه ترک کردم نیشخند. شاید باورتون نشه آخرین باری که به صورت پیوسته یه سریال رو دنبال کردم سال پیش دانشگاهیم بود!!

مثل یه سری از بچه ها هم همه ی آخر هفته ها رو با دوستام نمی رفتیم ددر و خوش گذرونی. نمی دونم چرا ولی نهایت تفریحم خونه ی خواهر کوچیک تر بود که تهران بود. اصلا عینهو ماشین زندگی می کردم نیشخند، روزا دانشگاه، شبا که واقعا نمی دونم چیکار می کردیم که ساعت 12 می خوابیدیم، ولی در عین حال نه درس خونده بودیم، نه تفریح کرده بودیم!!! (فکر کنم این نوع وقت گذرونی رو تو تاریخ باید ثبت کنیم چشمک)، آخر هفته ها هم که خونه ی خواهر کوچیک تر.

همین امروز "بام تهران" رو سرچ کردم ببینم کجای تهران هست اصلا!! شیش سال تهران بودیم، نه پشت بومشو رفتیم، نه زیرزمینشو!! نه توچال رفتیم نه خیلی از رستورانا و پیتزایی هایی که الان می بینم همه ی اونایی که الان اینجان و قبلا تهران بودن رفتن!! واقعا ما چیکار می کردیم تهران؟!! متفکر

این جوریه که کمبود خاطره میارم نیشخند. به قول شاعر گفتنی

چیزی نصیب پنجه ی شوقم نمی شود

وقتی در جیب های خاطره دست می کنم

 

نمی دونم، ولی شاید یه علتش اجتماعی نبودن من باشه. هیچ وقت علاقه ای به جمع های بچه ها نداشتم. به نظرم وقت تلف کردن بود. آخر متاسفانه اکثر آدما وقت گذروندن باهاشون تبدیل به وقت تلف کردن میشه!! می بینی دو ساعت پیششون نشستی، اندازه ی دو تا جمله ازشون یاد نگرفتی! واسه همین من خیلی کم در انظار عمومی ظاهر می شدم نیشخند. البته این کار یه خوبی خیییییییلی بزرگ داشت و اونم این بود که هیچ وقت از کسی متنفر نبودم. چون هیچ وقت نمی دونستم دیگران راجع به من چی میگن!! در حالی که وقتی گاهی وقتا به اجبار پای حرفای یه سری از بچه ها می نشستم تازه می فهمیدم چقدر ملت  زیرآب همو زدن و یکی فهمیده و یکی با یکی قهر کرده و از این حرفا. این جور موقعا خیلی خوشحال تر می شدم که کلا توی این جمعا نیستم!!

الانم دقیقا بر اساس تجربه ی دانشگاهم عمل می کنم، هنوزم سعی می کنم با همه کس نباشم، با یه جمع محدود رابطه دارم و به همین دلیل هم توی هیچ شبکه ی اجتماعی ای عضو نیستم. آخه اصولا به محض اینکه آدم وارد یه شبکه ی اجتماعی میشه، یه عده ی کثیری می خوان باهاش "دوست" باشن و انتظار هم دارن که درخواست دوستیشون پذیرفته بشه ولی من فلسفه ای این دوست بودن های مجازی رو نمی فهمم، وقتی تو دنیای واقعی دوست نباشیم. کاش این قدری که سعی می کنیم توی دنیای مجازی با همه دوست باشیم، توی دنیای واقعی حداقل با "دوستامون" دوست بودیم.

همین دفعه که رفته بودم ایران، به دوستم زنگ زدم، بهش می گم خب من این مدت که نبودم چه اتفاقایی افتاد؟ چه خبر از فلانی؟ چه خبر از فلانی؟ همه اش میگه آهااااااا تو رخنامه دوستمه!!! عکساشو لایک می کنم. همین!! نه دیدمش، نه زنگ زدم، نه ازش خبری دارم، اطلاعاتم در حد همون رخنامه است که خودش میذاره!

اصلا دلم گرفت. من از همین جا با چند نفر از دوستام اسکایپی و چتی و ایمیلی در ارتباطم، اون حتی با یه نفر هم در ارتباط نبود!!! یعنی واقعا ماها این قدر سرمون شلوغه؟!!! این قدر که واسه دوستامون و خاطره هامون هم وقت نداریم؟! حالا کاش اگر هم سرمون شلوغه، مشغول ساختن یه خاطره ی خوب برای آینده مون باشیم، یه چیزی که بعدا که یادش می افتیم حسرت اینو نخوریم که کاش اون مدتو صرف کار دیگه ای کرده بودم.


/ 3 نظر / 3 بازدید
لیلی

خب من چون توی جمع خوابگاهی نبودم نظری ندارم ولی فکر می کنم که خیلی قاطی شدن در جمع های پرحرف فقط وقت آدم رو تلف می کنه و آخرش هم کلی غیبت از این ور و اون ور شنیدی و هیچی هم عایدت نشده. من هم اصلا خبر نداشتم فلان دختر از فلان پسر خوشش میاد یا کی با کی قرار داره و ... تا سال آخر هم نفهمیدم کی از کی خواستگاری کرده و کی جواب رد داده. ولی فکر می کنم اگر از بین دوست هامون با چند نفر که به هم شبیه تریم ارتباط داشته باشیم بهتره تا این که یک شبکه بزرگ داشته باشیم و همه از هم بی خبر. من گاهی به دوستان کمی دورترم ایمیل و یا تلفن می زنم و حالشون رو می پرسم ولی با دوستان نزدیکم ارتباطم بیشتر است در مورد تلویزیون هم من نیز با شما هم فکر هستم، اصولا ترجیح می دم که فیلم مورد علاقه ام را گزینشی ببینم تا یک سریال را به حالت زجرکش چندین ماه ببینم

پیرامید

غصه نخور! من هم هیچ جای تهرانو نرفتم!! [نیشخند] این جوریه که دو تا آدم این شکلی همدیگه رو جذب می کنن دیگه!! [خرخون]

لیلی

از شباهت هامون شاید بشه به محدوه رشته های تحصیلی هم اشاره کرد[نیشخند] خب چون همدیگرو ندیدیم نمی تونم راجع به ظاهرمون نظر بدم ولی در حالت کلی می تونم بگم هر دومون خوشگل هم هستیم!! [نیشخند][چشمک]