چیزایی که امروز یاد گرفتم

 

دیروز یه قسمت از کتاب تاریخ طبری رو خوندم که الان پیداش نمی کنم، به هر حال نقل به مضمونش اینه که امام حسین که داشته می رفته کوفه، حر و یارانش (که طرفدار جبهه ی ابن زیاد بودن) جلوی امام حسین رو می گیرن و امام حسین میگه یا بذارین برگردم یا بذارین به یه مسیر دیگه برم.

حالا بحثم سر این نیست، نکته اینجاست که یه جای این مذاکراتی که بین امام حسین و دشمناش میشه، وقت نماز می شه و امام حسین به حر میگه میخوایم نماز بخونیم، شما هم با ما می ایستین به نماز یا میرین به خیمه های خودتون. اونم میگه با شما می خونیم و واقعا وای می ایستن و پشت امام حسین نماز می خونن.

---

دشمنم دشمنای قدیم!! اون زمان دشمن، پشت سر امام حسین نماز می خوند، حالا شیعه پشت سنی و سنی پشت شیعه نماز نمی خونه!!

یا مثلا شما یه درصد احتمال بده که الان دشمن(!!) بگه ما حاضریم پشت سر شما نماز بخونیم، چقدر ما واسش حرف و حدیث در میاریم که این حتما فلان نقشه رو داره و میخواد بهمون نارو بزنه و چنینه و چنانه!!

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
عزال

والا بخدا!یه دشمنم مثه حر نداریم[نیشخند] میگما من کلا فکرکنم پارانویا دارم!هرچی تو ای کتابا میخونم فکر میکنم دروغه و از خودشون نوشتن!

604

سلام دختر معمولی این پیام فقط وفقط جهت تشکر میباشدولا غیر برای اینکه درست در زمانیکه یه بحران فکری دیگه به سراغم اومده بود نوشته هات یه مسیر رو برام روشن کرد درست مثل یه چراغ که سو سو میزنه!!! از اینکه اینقدر فکر ت واندیشه ات برات مهمه که میای دوباره تاریخ رو ورق بزنی که خودت تحلیل داشته باشی ،واقعا برام ارزشمندی[لبخند]