شام

 

امروز عصری با همسر رفتیم بیرون. البته ساعتای 7.5 اینا بود که از خونه رفتیم بیرون و اینجا هم که دیگه مغازه ها ساعت 8 می بندن. تنها کاری که می تونستیم بکنیم این بود که شام رو بیرون بخوریم!! مغازه های دیگه که داشتن یکی یکی می بستن.

خلاصه یه کمی پیاده روی کردیم و از جلوی مغازه های لباس و کیف و کفش و این جور چیزا رد شدیم تا رسیدیم به مغازه های خوردنی فروشینیشخند، مثل رستورانا، کافی شاپ ها و این جور چیزا دیگه.

یه جایی هست که ما مشتری ثابتشیم. رفتیم اونجا ولی انقدر شلوغ بود که نمی شد توش نشست، باید to go می گرفتیم. ما هم اومدیم بیرون و کلا تصمیم گرفتیم بریم یه جای دیگه. بعد رفتیم جای دوم که یه دونری بود ولی همسر زیاد دوست نداشت اونجا رو، چون اونجا هم شلوغ بود و طرف دونرها رو نپخته برش می زد.

از اونجا هم اومدیم بیرون، رفتیم سوار اتوبوس شدیم که بریم یه جای سوم. وقتی اتوبوس به ایستگاه اون محل سوم رسید، منم تصمیمم عوض شدچشمک. آخه یه ساختمون بزرگ نزدیک همون محل مذکور بود که توش پر از رستوران های مختلفه. جای نشستن هم داره، اونم به مقدار زیاد. یعنی در واقعا هر فرهنگی (مثل ایرانی، عربی، آلمانی، آفریقایی و ....) یه جای خیلی کوچیک داره که غذا رو درست می کنه و یه پیشخون داره برای پرداختن پول و گرفتن نوشیدنی و این چیزا. بعد می تونی هر جا که خواستی بشینی و غذاتو برات میارن. یعنی محل نشستن بین تمام این رستوران ها مشترکه.

جای قشنگ و آرومی هم هست، آهنگ و نورپردازی هم دارن همیشه. منم به همسر پیشنهاد دادم که بریم اونجا.

قضیه به همینجا ختم نشد که نیشخند. رفتیم تو، قرار بود یه غذای ارزون سفارش بدیم، مثل همون دونر یا یه چیز مشابه. قبلا اینجا غذای هندی ها رو امتحان کردیم، خوشمزه بوده. منم به همسر گفتم بیا دوباره از همین هندی ها غذا بگیریم. غذاهاشو نگاه کردیم، دیدیم خب اگه قرار به این قیمتا باشه تقریبا یک و نیم یورو بیشتر میدیم غذای ایرانی می خوریم!!! آخه توی همین ساختمون رستوران ایرانی هم بود (بالا گفتم). این شد که تصمیم گرفتیم غذای ایرانی بخوریم.

بازم قضیه به همین جا ختم نشد! رفتیم جلوی مغازه ایرانیه. من طبق معمول همیشه ام کوبیده سفارش دادم (من کلا علاقه ی خاصی به کوبیده دارم، ایران و آلمان و این شهر و اون شهر هم نداره! هر جا باشم کوبیده رو ترجیح میدم). بعد همسر باز جوجه سفارش داد که گرون تر بودعینک و به این ترتیب ما بیش از دو برابر اون چیزی که قصد داشتیم امشب هزینه کنیم برای شاممون پرداختیم!!!

تجربه اینکه آدم باید از اول بدونه قراره کجا چی بخوره، وقتی نمی دونی این جوری میشه نیشخند.

 

/ 1 نظر / 2 بازدید