چیزایی که امروز یاد گرفتم

 

یه قسمت از کتاب آنگاه هدایت شدم یه روایت میاره که سنی ها قبول دارن. متاسفانه الان هرچی می گردم پیدا نمی کنم اما مضمونش این بود که پیامبر در مورد ابوبکر گفته اگه ایمان ابوبکر رو در یه کفه ی ترازو بذارن و ایمان تمام سایر اصحاب رو در طرف دیگه، ایمان ابوبکر وزنش بیشتره.

حالا این قسمت کتاب در مورد این روایت (که به نظر نویسنده ی کتاب جعلی هست) صحبت می کنه:

"قطعا اگر پیامبر، اینچنین ایمانی را برای ابوبکر می پذیرفت، اسامه بن زید را امیر و فرمانده او قرار نمی داد و در شهادت دادن به نفع او - همانگونه که درباره ی شهدای احد، شهادت داده- امتناع نمی روزید و به او نمی فرمود:

"نمی دانم پس از من چه خواهی کرد".

تا آنجا که ابوبکر را به گریه واداشت.

و علی بن ابی طالب را پشت سر او نمی فرستاد که "سوره ی برائت" را از او بگیرد و او را از تبلیغ آن، منع نمی کرد و روز خیبر، برای دادن پرچم به فرد شایسته ای نمی فرمود:

"فردا پرچم را بدست مردی می پسارم که خدا و رسولش را دوست دارد و خدا و رسولش او را دوست دارند، قهرمان نبرد است و هرگز فرار نمی کند و خداوند قلبش را با ایمان، آزمایش کرده است".

و آنگاه پرچم را به علی داد و به او نداد.

و اگر خداوند می دانست که ابوبکر بر چنین درجه ی والایی از ایمان قرار دارد و ایمانش برتر از ایمان تمام امت محمد است، هرگز او را تهدید به حبط و بطلان اعمالش نمی کرد، وقتی که صدایش را بالاتر از صدای پیامبر نمود.

و اگر علی بن ابی طالب و دیگر اصحابی که پیروی از او کردند، می دانستند که ابوبکر بر چنین قله ی بلندی از ایمان قرار دارد، بر آنها جایز نبود که از بیعتش سر باز زنند و اگر حضرت زهرا می دانست که ابوبکر دارای چنین مقام والایی از ایمان است بر او خشم نمی کرد و از سخن گفتن با او و جواب سلامش امتناع نمی روزید و علیه او پس از ار هر نماز دعا نمی کرد و حتی حضور او را بر جنازه اش -طبق آنچه در وصیتش آمده- منع نمی کرد."

----

جهت شفاف سازی بگم من نمی دونم عقاید فرقه های مختلف سنی چطوریه و چه اختلافاتی با شیعه ها دارن، اما این کتاب بیشتر مخالفتش با سنی هایی هست که معاویه رو هم امیرالمومنین می دونن و با دشنام دادن به حضرت علی موافق هستن.

 

/ 3 نظر / 5 بازدید
دیلا

عزیزم سلام من فکر میکنم شما معمولی نیستی عزیزم [گل]

لیلی

من فکر می کنم بار اختلاف امروزه مسلمانان به دوش ابوبکر هست

علی

سلام دختر خوب شما که در آلمان هستید مثلا اهل فکر و فلسفه هستید یه کتاب مفید که حداقل به مفید بودنش شک نداری بخون یه کتابی که خودت بهش شک داری داری مطالعه میکنی هم ذهن خودت و ذهن دیگران داری مغشوش میکنید. برو سایت عقیده کلی کتاب مفید و مناسب دانلود کن و مطالعه کن.اینکه ابوبکر یا علی کدام شان بهتر هستن یا بدتر تاثیری در ایمانت به خدا ندارد چیزی که در ایمان و نگاهت به خدا موثر است مطالعه قرآن و درک و فهم آن است. موفق باشید