فرهنگ آلمانی (؟)

 

اون روز معلممون سر کلاس می گفت برای تولد 21 سالگی دخترش، براش یه بلیت خریدن برای یه مسافرت به مدت یه هفته به آمریکا، تنهایی.

--

برام خیلی جالب بود ایده اش. به نظرم خیلی خوبه که آدم به بچه اش این همه حس استقلال بده. و حتی بهتر از اون نه تنها حسشو بهش بده، بلکه ازش توقع هم داشته باشه که انقد بتونه گلیم خودشو از آب بکشه که تو 21 سالگی تنهایی بره یه کشور دیگه، اونم کشوری که زبونش فرق داره لبخند.

--

من این متنو تو برچسب فرهنگ آلمانی میذارم، اما مطمئن نیستم این کار درست باشه، شما به بزرگواری خودتون ببخشید اگه این طوره. چون با دیدن رفتار یه نفر نمیشه به راحتی به همه تعمیم داد.

ولی از اونجایی که برداشت من از کل زندگیم تو اینجا و برخورد داشتن با آدمای اینجا اینه که اینا خیلی مستقل تر از ما بار میان، میذارمش تو همون برچسب فرهنگ آلمانی، چون حدس می زنم که این تفکر مختص معلم ما نباشه.

 

/ 5 نظر / 112 بازدید
صبا

به نظر من این مستقل بار اوردن بچه هاشون تاثیری زیادی تو نظم و پیشرفت جوامعشون داره. این مساله وابستگی عاطفی که منجر شده به وابستگی مادی و حتی رفتاری و اجتماعی شده به نظر من که یکی از مشکلات شدیدا چالش برانگیر جامعه ماست.[ابرو]

yasha

جالب بود اینجا کاملا برعکس

مهتاب

سلام عزیزم خوبین؟ من تازه با وبلاگتون آشنا شدم. خیلی خوبه خیلی گرمه. ادم احساس میکنه از نزدیک میشناسه شما رو. راستش ازتون سوال داشتم. من نامزدم آلمان هست و اقامت دایم داره. بعد از ازدواج من هم میخوام بیام انجا. ولی نمیدونم منی که رشته ام حقوق بوده اونجا مدرکم کعادل میشه؟ چجوریه؟ کلا راجع به رشته حقوق و وکالت و شرایطش توی المان اطلاعاتی دارین؟ خیلی برام مهمه چون من ارزوم وکیل شدن هست و نمی دونم میتونم اونجا هم به رویاهام برسم یا نه! ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

لیلی

دوستمون می گفت پایان دبیرستان یک دوره ی شش ماهه رفته امریکا برای تقویت زبان. مثل این که یک جور تبادل بوده و بعدش هم امریکایی ها قرار بوده بیان

پیمان

سلام خانم دختر معمولی. راجع به سوال خانم مهتاب یه چیزی به ذهنم رسید که امیدوارم با توجه به عدم تخصص بنده در این زمینه، خیلی بی ربط نباشه. به نظرم از اونجا که اساس وکالت قانون و تسلط بر قانون هست، یکی از سخت ترین رشته هایی که مدرکشو از یه کشور بشه تو یه کشور دیگه معادلسازی کرد فکر کنم همین رشته حقوق باشه، علی الخصوص که قوانین ما بر اساس فقه اسلامی نوشته شده و مطمئنا با قوانین غربیها خیلی متفاوت هست. ضمن اینکه خیلی بعیده به یه مسلمون توی آلمان اجازه وکالت بدن. البته رشته حقوق یه گرایش "حقوق بین الملل" هم داره که احتمالا قضیه اون فرق می کنه. به قول فقها "والله العالم". در پناه حق باشید.