سفر به رم، روز دوم

 

از اون جایی که من امروز قرار بود برم کنفرانس، صبح یه جای دیدنی رو بیشتر نمی رسیدیم بریم. اونم کلوزیوم انتخاب کردیم. صبح ساعتای هفت اینا بیدار شدیم، یه صبحونه ی تپل خوردیم و راه افتادیم به سمت کلوزیوم. خدا رو شکر هتلمون کاملا به تمام مناطق دیدنی نزدیکه.

کلوزیوم واقعا منو یاد رم باستان می انداخت، دقیقا می تونستم تصور کنم اون آدمایی که اونجا روی سکوها می شینن و جنگیدن دو نفرو نگاه می کنن. اگه درست یادم باشه یه فیلمی دیدم یه بار به اسم اسپارتاکوس که موضوعیتش دقیق یادم نیست چون من کامل ندیدم، ولی محوریتش همین دعواهای توی کلوزیوم بود و قدرت نمایی و این حرفا. فکر کنم اون داد و بیداد مردم که تصور می کردم، مربوط به این فیلمه می شد نیشخند.

خلاصه از کلوزیوم اومدیم هتل، وسایلمونو برداشتیم. آدرس رو دقیق چک کردیم، از پذیرش هتل هم دقیق پرسیدیم که چطوری بریم و راه افتادیم به سمت ایستگاه مترو. با مترو تا یه جایی رفتیم و از اونجا به بعد سوار یه قطار محلی شدیم و بعد از یه ساعت و نیم رسیدیم شهر مورد نظرمون. خیلی شهر جالبی بود، قسمت های قدیمی کاملا توی قلعه بود، یعنی به همون شکل قدیمی، یه دیوار خیلی بلند دور تا دور شهر کشیده شده بود. البته مسلما شهر گسترش پیدا کرده بود به خارج از اون قلعه، ولی خب دیوارا هنوز پا برجا بودن و کسی خرابشون نکرده بود.

از ایستگاه قطار که اومدیم بیرون هنوز چیز زیادی نرفته بودیم که تابلوی دانشگاهو دیدیم و به راحتی تونستیم دانشگاهو پیدا کنیم ولی دقیقا همون موقع وقت ناهار بود! 50 دقیقه وقت داشتیم که ناهار بخوریم. با همسر راه افتادیم دنبال یه پیتزایی یا رستوران. یکی دو تا پیتزایی و دونری رو رد کردیم. دیگه هیچی نبود!! همه ی مغازه ها بسته بودن. فکر کنم از اون شهرا بودن که خیلی سنتی بودن و ظهرا مغازه ها می بستن. خلاصه با کلی گشتن و پرسیدن یه رستوران باز پیدا کردیم که تا ما وارد شدیم همه ی سرا برگشت ما رو نگاه کرد نیشخند. خیلی رستوران سنتی ای بود و البته به نظر من یه کمی مخوف! واقعا منو یاد قرن 19 می انداخت. به مسئولش گفتیم غذای گیاهی داری که نفهمید. برگشت به تک تک میزا گفت شما انگلیسی بلدین؟ شما بلدین؟نیشخند همه گفتن نه! ولی یه دختره سریع از میزش بلند شد اومد گفت من بلدم، چی می خواین؟ بهش گفتیم که چی می خوایم. سریع رفت تو آشپزخونه!!!! پرسید برامون (خیلی خودمونی بودن انگاری چشمک). بعدش هم اومد گفت نه متاسفانه ندارن.

از اونجا اومدیم بیرون و مسیرمونو برگشتیم تا بریم همون پیتزایی که رد کرده بودیم. ولی توی مسیر یه جای دیگه دیدیم که اونم پاستا و اسپاگتی و از این چیزا داشت. رفتیم اونجا، اونجا هم انگلیسی بلد نبود طرف، ولی همون دو سه تا کلمه ی مورد نظر ما رو بلد بود و تونست از روی عکسای غذاها بهمون نشون بده که مثلا این یکی فقط پاستا و گوجه فرنگیه! اون یکی فقط پاستا و قارچ. خلاصه یه غذا سفارش دادیم و منتظر شدیم تا آورد. وای فای هم داشت که استفاده نمودیم لبخند. غذاش هم خیلی خوب بود به نسبت قیمتش ولی خب حیف که با پانتومیم و عکس های غذا با هم حرف می زدیم و اسمشو نفهمیدیم نیشخند.

از اونجا که برگشتیم، من رفتم کنفرانس، ساعتای 3 بود، به همسر هم گفتم بره تو شهر بگرده و وقتی کنفرانس من تموم شد بیاد دم در دانشگاه که با هم برگردیم. ولی طفلکی همسر از ترس اینکه منِ گیج میج، گم نشم، هیچ جا نرفته بود نیشخند. توی همون ساختمون بغلی مونده بود. حالا گوشی و لپ تاپ هم هر دو دست من بود، وای فای داشته بود ( فعل قشنگیه، من دوسش دارم!!)ولی همسر نتونسته بود استفاده کنه نیشخند.

وقتی من رسیدم کمتر از نیم ساعت بعدش، بریک بود و خوردنی. من سریع رفتم یه دونه کیک ورداشتم خوردم که البته کیک نبود و مزه ی خیلی بدی داشت!! یه چیزی بود شبیه کیک ولی لاش تن ماهی بود!! یکی هم برای همسر برداشتم و اومدم بیرون ولی همسر نبود!! منم براش گذاشتم تو نایلون که بعدا بهش بدم لبخند.

متاسفانه بعد از اون دیگه اون قدر توی همون سالن مخصوص بریک، بقیه باهام حرف زدن که دیگه وقت نشد شیرینی بدزدم نیشخند. حتی نتونستم یه چایی بخورم!! یکیشون بهم گفت نمی خوام با چایی خودتو مهمون کنی؟! حالا چاییمون به خوبی چایی ایرانی نیست ولی می تونی امتحان کنی ولی بعدش انقدر راجع به کباب و فسنجون و برنج ایرانی و این چیزا حرف زد که من فقط تونستم یه کمی آب لیموشیرین (اگه درست مزه شو فهمیده باشم!) برای خودم بریزم و با یه نفس سر بکشم و بدوم برم بقیه ی کنفرانس!!

خلاصه کنفرانس من هم تموم شد و بعدش یه کمی طول کشید تا تونستم گواهی شرکت توی کنفرانسو بگیرم، اخه مسئولا سرشون شلوغ بود و منم که از اول کنفرانس نیومده بودم که ثبت نام کرده باشم و همه چیمو گرفته باشم.

خلاصه، ساعت 6.5 تقریبا کار من تموم شد و با همسر رفتیم به سمت ایستگاه قطار. حدود 40 50 دقیقه ای منتظر شدیم تا قطار اومد و کلا ساعت 9.5 بود که رسیدیم رم. دوباره رفتیم خرید کردیم برای شام تا یه شام حاضری بخوریم. اینجا قیمت هاش به شکل سرسام آوری گرونتر از آلمانه! اصلا قابل قیاس نیستن. حداقل هر چیزی قیمتش سه برابره. البته شاید ما موفق نشدیم سوپرمارکت ارزون پیدا کنیم ولی به هر حال که فعلا قیمتا برامون خیلی زیاده.

فردا هم قراره بریم صبح تا شب بگردیم، ظهر هم می خوایم خودمونو توی یه رستوران معروفشون مهمون کنیم، اونم با یه غذای ایتالیایی چشمک.

 

/ 4 نظر / 3 بازدید
صبا

چه روزای شلوغ و پرهیجانی دارید و اینکه خیلی خوبه که از قیمت ها و برخوردهای افراد می نویسین[لبخند]

پیرامید

خوش بگذره فردا.... من تازه این دو تا پستت رو خوندم! [آیکن پیرامید تنبل پست طولانی نخون!]

لیلی

من هم شنیدم که ایتالیایی ها انگلیسی به اندازه آلمان ها بلد نیستن. ای بابا دختر تو وقت بریک و خوردن رو به حرف زدن گذروندی؟ حتی فکر همسر رو هم نکردی که یه آب میوه ای، بیسکویتی چیزی براش برداری؟

نیکی

عکسم بذار برامون لطفا[خجالت]