دیروز، امروز، فردا

 

دیروز چقدر روز طولانی ای بود. اصلا شب که فکر می کردم از صبح چه کارهایی کردیم باورم نمیشد این همه اتفاق توی یه روز افتاده باشه. هرچند شاید به ظاهر کار زیادی نکردیم، ولی انقدر ذهنم درگیر چیزهای مختلف بود که باورم نمی شد توی یه روز بشه این همه فکر کرد!!! راجع به همه چی فکر کردم دیروز، تز خودم، تز همسر، حال و روز بابام، حال و روز مامان بزرگم که تازه رفته، حال و روز امام حسین و یاراش و اینکه چی بهشون گذشته (من فقط یه تیکه هایی از کتابایی که می خونمو اینجا میذارم، ولی واقعا خوندنشون یه لطف دیگه ای داره، آدم اصلا حس میکنه خودش اونجاست، وقتی جمله به جمله ی رجز خونی های جنگنده ها رو آدم می خونه، خیلی خوب حس میکنه چه خبر بوده اونجا، وقتی دقیق توی کتاب می خونی که تیر از کجا اومد و به کجا نشست و کیو سرنگون کرد و اسب کیو پی کرد، واقعا یه حس دیگه پیدا می کنی، گاهی حس می کنم گرد پای اسبای آدمایی که می جنگن رو صورت منم می شینه...).

عصرش با خواهر بزرگتر هم صحبت کردم، تازه برگشته بودن از شهرستان. مراسم عزا تموم شده بود و اونا هم برگشته بودن، یه کمی راجع به مراسم عزا صحبت کرد و اینکه چقدر حواس بابا پرت بوده اون روز. در حدی که وقتی رفتن سر خاک، پرسیده بود اینجا خاک کیه؟ در حدی که وقتی خواهر بزرگتر آب ریخته بود روی خاک مامان بزرگ، بابا گفته بود چرا آب می ریزی؟ سردش می شه هوای به این سردی...

در ادامه ی حرفامون هم راجع به تز خواهر بزرگتر و مقاله هایی که باید سابمیت کنه صحبت کردیم.

بعدش هم با همسر رفتیم خرید که زیاد طول نکشید، چون چیز زیادی نمی خواستیم.

شام هم پیتزا خوردیم، بعدش همسر دوباره نشست پای کار تزش و منم همین جوری خوابم برد که البته بعدا همسر بیدارم کرد تا درست بخوابم.

---

امروز هم که از صبح هوا ابریه و ما هم توی خونه ایم. اصلا نفهمیدم زمان چطوری گذشته. اصلا باورم نمیشه که الان که دارم اینو می نویسم ساعت یک ه!! ناهار هم که نداریم!!

صبح به مامان اینا هم زنگ زدم، چهار بار زنگ زدم، برای من هیچ صدایی نمی اومد، یعنی نه صدای کسی می اومد که گوشی رو برداشته باشه و نه صدای بوق خوردن می اومد. بی خیال شدم. گفتم شاید بابا حال و حوصله نداشته باشه، اعصابش به هم بریزه.

چند دقیقه بعدش مامانم اومد مسنجر! حدس زده بود که منم زنگ زدم. اونجا صحبت کردیم دیگه. هم با مامانم صحبت کردم، هم با بابام. بابا حالش خیلی بهتر بود، خیلی خیلی بهتر از قبل بود، تقریبا می تونم بگم عادی بود، هرچند هنوز هم در عرض پنج دقیقه صحبت کردن شاید یه سوالو دو یا سه بار پرسید ولی خب بازم خوب بود، حداقل بهتر از انتظار من بود.

از صبح نشستم پای تز همسر به این امید که بتونم معادلات توی تزش رو به صورت اتوماتیک شماره بزنم، یه کمی تلاش کردم، دیدم لاتکس یاد گرفتن کار یه روز و دو روز نیست. ورد هم که یه کارایی می کنه ولی خب خیلی پیشرفته نیست. فعلا دارم با همون کار می کنم.

باید حتما امروز تز همسرو به یه جایی برسونم، چون فردا باید پروپوزال خودمو کامل کنم که تا سه شنبه برای استادم بفرستم، آخه دو هفته ی آینده استادم پنج شنبه ها نیست و باید اسکایپی حرف بزنیم. گفت تا سه شنبه نسخه ی جدیدو بفرست که من بخونم تا پنج شنبه راجع بهش صحبت کنیم.

----

خیلی دوست دارم زودتر بریم ایران. فکر می کنم هرچی دور و بر بابا شلوغ تر باشه براش بهتره، هرچند که تا اون موقع فکر می کنم (و البته امیدوارم) شرایطش خیلی از الان بهتر باشه.

----

یه نفر توی کامنت ها پیشنهاد کرده بود که هر روز به خونه مون زنگ بزنم. دستش درد نکنه (شرمنده که اسمش یادم نیست و الانم حس و حال اینو ندارم که برم بگردم اسمشو نگاه کنم). اگه به من بود دیگه حالا حالا ها زنگ نمی زدم. گفتم شاید واقعا زنگ زدن من تاثیری داشته باشه، امروزم زنگ زدم و به نظرم حداقل اگه برای مامان و بابام تاثیری نداشت، برای من داشت.

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
آفرین

مگه میشه تاثیری نداشته باشه. یه داغدار به توجه با عشق و محبت اطرافیان خیلی نیاز داره. خدا بهتون صبر بده.