شنبه، روز تعطیل

 

امروز از صبح نشستم سر اون مقاله ای که اصلاحات خورده. می خوام کفش های میرزا نوروزو تموم کنم دیگه هرچه سریع تر!

برای پایان نامه ام هم که هنوز ایده ای ندارم و نمی دوم مشکلو چطوری باید حل کنم.به استادم هم یه ایمیل زدم و ازش یه سوال پرسیدم تا بفهمم که چطوری باید تزم رو تغییر بدم که اونم جواب نداده، به گمونم خودش هم نمی دونه بنده خدا!

----

ناهار امروز با همسر بود، کلا آخر هفته ها آشپزخونه ی دختر معمولی بسته میشه به جاش آشپزخونه ی همسر باز میشهنیشخند!

مدت ها بود همسر اصرار داشت یه بار مثل این خارجکی ها ماکارونی بخوریم! یعنی ماکارونی دم نشده با سس جدا. من که هیچ وقت موافق نبودم ولی خب گفتم باشه یه بار امتحان می کنیم.

امروز همسر صبح رفت آرایشگاه که موهاشو کوتاه کنه، برگشتنی گوشت چرخ کرده گرفت و آورد. من پیاز رو گذاشتم که سرخ بشه و قابلمه ی پر از آب رو هم گذاشتم روی گاز که آبش جوش بیاد. گوشت ها رو بسته بندی کردم و بعد رفتم دوش بگیرم، همسر ادامه داد پخت غذا روچشمک. من که برگشتم، تو کمتر از ده دقیقه دیدم غذا آماده است!! چون دقیقا به همون روشی که گفتم طبخ شده بود. همسر گوشت و سایر مواد رو ریخته بود که بپزه و هم زمان ماکارونی رو هم گذاشته بود که بپزه و ده دقیقه بعدش همه چیز آماده بود.

من که از قبل عدم تمایلمو به این مدل غذاهای خارجی اعلام کرده بودمچشمک، همسر هم وقتی خورد دید علاقه ی چندانی به این غذا نداره. خدا رو شکرنیشخند. آخه غذاهه چند تا مشکل داشت، من واقعا نمی دونم این آلمانی ها چطوری این غذاها رو این جوری می خورن. مشکلاش اینا بود: اول اینکه سرد بود، چون اصلا دم نشده بود. دوم اینکه خوردنش سخت بود، ماکارونی های بلند که باید سه دور دور چنگال می پیچیدی و بعد که به شکل گلوله می شد میذاشتی توی قاشق که البته ما نمی تونستیم این مرحله ی آخرو خوب انجام بدیم و همه اش از این ور اون ور آویزون می شد. سوم اینکه ماکارونی ها انگاری قاطی نمی شدن با سس ماکارونی، یعنی وقتی ماکارونی های بشقاب تموم شده بود، هنوز یه عالمه سس ماکارونی کف بشقاب بود!!!

البته می دونم که یه سری ها توی ایران هم همین مدلی ماکارونی می خورن، واقعا واسم سواله این مشکلاتو چطوری حل می کنن؟سوال

----

امروز جشن پاییزه است توی شهر. با بچه ها قرار گذاشتیم که ساعت شیش اینا بریم ببینیم. البته چیز خاصی هم نیست، ولی خب یه سری مغازه ی خوردنی فروشی توی کابین های پیش ساخته میذارن توی خیابون اصلی شهر که دیدنشون خالی از لطف نیست، حتی اگه هیچی نخری ازشون.

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
آنی

سلام عزیزم اتفاقی با وبت آشنا شدم، شروع کردم به خوندن آرشیوت تا بیشتر باهات آشنا بشم. خیلی ساده و صمیمی می نویسی. از آشنایی باهات خوشحالم