مهمونی شام

 

دیروز با دوستامون قرار گذاشتیم که بریم بیرون. همون دوستامون که دوستاشون اومده بودن اینجا. صبح ساعتای یازده من بهشون زنگ زدم و گفتم که چی شد بیرون رفتنمون برقراره؟ آخه اونا صبح می خواستن یه جاهایی برن که ما نمی خواستیم بریم، برای همین قرار بود ناهارو فقط با هم بریم نودل بخوریم.

دوستمون هم گفت که آره برقراره ولی ما فکر نکنم زودتر از یک و نیم اینا برسیم، زنگ نزدیم چون با خودمون گفتیم بهتره اول نزدیکتر بشیم به محلی که می خوایم بریم ناهار بخوریم و بعد زنگ بزنیم.

بعدشم خداحافظی کردیم.

ساعت یک و نیم شد و هیچ خبری از دوستامون نشد! همسر گفت شاید منظورش این بود که ما یک و نیم دیگه بریم سر قرار! من گفتم نمی دونم، ولی من برداشتم از تماسمون این بود که وقتی نزدیکتر بشن خبر میدن.

سریع به دوستمون زنگ زدیم و دیدیم که بععععععععله اونا الان منتظر مان!! ما هم خونه بودیم نیشخند. منم معذرت خواهی کردم و گفتم احتمالا من بد متوجه شدم. الان راه می افتیم. اونم گفت اشکالی نداره، ما می خوایم بریم خرید. آخه دوستاشون عصری می خواستن برن پاریس و دیگه داشتن سوغاتی های آخرشونو می خریدن.

ساعت 2:10 دقیقه بود که ما سر قرار بودیم. بهشون زنگ زدیم. اونا هم همون دور و بر بودن. رفتیم با هم نودل خوردیم و بعدش هم رفتیم به سمت خیابون اصلی شهر که پر از فروشگاهه.

ساعتای 4 اونا می خواستن از شهر ما برن یه شهر دیگه (که کمتر از یه ربع فاصله داره تا شهر ما) که از اونجا با قطار برن پاریس. وقتی رسیدیم به جایی که ماشین دوستامون پارک بود، خداحافظی کردیم و اونا رفتن که دوستاشونو برسونن تا اون شهره و ما هم برگشتیم خونه مون.

حدودا دو ساعتی گذشت. ما تو خونه داشتیم کارامونو می کردیم که من به همسر گفتم کاش به این دوستامون می گفتیم برگشتنی بیان خونه ی ما! همونجا زنگ زدم به دوستمون و اونم گفت اتفاقا ما همین الان تازه داریم برمی گردیم، آخه قطار دوستامون همین الان راه افتاده و ما هم داشتیم با خودمون می گفتیم کاش شما هم خودتون می اومدین این شهره تا با هم اینجا یه دوری می زدیم. ولی خب رفتن به اون شهر مستلزم این بود که همسر بلیت بخره نیشخند و واسه همین ما نمی رفتیمچشمک!!

گفتم خب حالا که دارین برمی گردین، سر راه بیاین خونه ی ما دیگه. گفت آخه ما یه جای دیگه هم دعوتیم ولی من خیلی موافق نیستم که بریم، چون خسته هم شدیم این دو سه روز همه اش مهمون داشتیم. با همسرش صحبت کرد و اونم موافق بود که اون یکی مهمونیشونو کنسل کنن و بیان خونه ی ما.

دیگه ما بلند شدیم خونه رو تمیز و مرتب کنیم یه کمی (البته تمیز بود، من هنوز دیروزش تمیز کرده بودم) که همسر پیشنهاد داد شام نگهشون داریم. ما هم یه کمی برنج خیس کردیم و گوشت خورشتی نداشتیم و مجبور شدیم مرغ و ماهی بذاریم بیرون از یخچال!

یهو دیدیم گوجه نداریم. دوباره زنگ زدیم به دوستامون، گفتیم شما کجایین؟ گفتن ما دم صندوقیم، توی Lidl (یه سوپرمارکته). منم گفتم پس برگردین برین برای ما هم یه چهار پنج تا گوجه بخرین لطفا نیشخند. اون بندگان خدا هم برگشتن رفتن برای ما گوجه خریدن و اومدن خونه مون.

یکی دو ساعتی نشستیم و با هم صحبت کردیم و شیرینی و کیک خوردیم. بعدش ساعتای 9 دیگه من و همسر شروع کردیم به آماده کردن شام ولی دوستامون خیلی خسته بودن. خانوم دوستمون که همه اش چشاشو می مالید طفلکی. ما هم دیگه نهایت تلاشمونو کردیم و ساعت 10 و ربع اینا غذامون آماده شد و خوردیم.

در همین حین آماده کردن غذا، بلیت های مختلفو برای شهرها و کشورهای مختلف چک کردیم تا ببینیم آیا می تونیم یه مسافرت بریم با دوستامون یا نه. آخه آخرای آپریل یه جمعه و دوشنبه تعطیله که با احتساب شنبه و یکشنبه ای که وسطشه میشه چهار روز تعطیلی.

ولی متاسفانه هرجا رو چک کردیم خیلی گرون بود برای اون تاریخ! حالا شاید یه سفر داخل آلمان بریم جایی، شایدم به این نتیجه برسیم که هیچ جا خونه ی آدم نمیشه چشمک.

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
milad

salam aziz khob hasti ? hamsare gerami khobe ? mishe vase ma az shahri ke hastid begid albate mohem nist kodom shahr faghad mikham az rajebe shahr haye alman bedonam chon ba khanomam ghasde alman omadan darim va dost daram sharayete zendegie shahrasho bedonam omidvaram ke roozaye khobi dashte bashid

لیلی

بیاین خونه ما . سفر داخل آلمان محسوب میشه