عاشورای اینجا

 

توی شهر ما یه مغازه ی عرب هست، سال اولی که اومده بودم اینجا دقیقا چند روز مونده به عاشورا رفته بودم این مغازه هه. روی درش یه آگهی زده بود که به فارسی و آلمانی و فکر می کنم عربی نوشته بود که یه مراسمی هست به مناسبت تاسوعا و عاشورا توی یه شهر نزدیک که علاقه مندان می تونن شرکت کنن.

من نرفتم، چون می ترسیدم سختم باشه، آخه تنها بودم، تازه هم از ایران اومده بودم، شاید یکی دو ماه بود. مراسم هم که یه شهر دیگه بود، کسی رو هم که نمی شناختم.

بعدا فهمیدم که اون بنده خدایی که این مراسمو می ذاره ایرانیه و وسیله ی ایاب و ذهاب هم آماده می کنه.

سال بعدی، یعنی پارسال، یکی از بچه ها اطلاع رسانی کرد بهمون که همون خانم هر سال مراسم داره و برامون اطلاعات دقیق رفت و برگشت رو پرسید و ما هم با یه مینی بوس (که البته ون بود!!) رفتیم و برگشتیم. بماند که یه روز جا موندیم از مینی بوس و خودمون رفتیم و فقط به شام رسیدیم م و روز دوم هم اصلا قصد نداشتیم بریم و داشتیم می رفتیم خرید و یهویی راهمونو کج کردیم و رفتیم ایستگاه قطار!!!!

چیزی که این وسط برای من جالب بود این بود که خانمی که این مراسم رو برقرار می کرد، فکر می کنیم چه تیپی داشت؟! یا خانم با موهای رنگ کرده، که صرفا به جهت احترام گذاشتن به این ایام یه شال توری نازک مشکی روی سرش انداخته بود و با بلوز و شلوار بود.

به نظرم اون خانم حداقل یه خوبی خیلی خاص داره (که من نمی دونم چیه) که باعث میشه خدا بهش این توفیقو بده که همچین مراسمی بده. آخه واقعا اینجا نه با برگزاری این مراسم به این بنده ی خدا سمتی می رسه، نه پولی گیرش میاد، نه از جایی تشویقی دریافت می کنه، واقعا هیچ نیت مادی ای نمی تونه داشته باشه... .

----

امروز عاشوراست، اگه برای خودتون دعا کردین، ما هم خیلی التماس دعا داریم.

 

/ 0 نظر / 2 بازدید