آخرین روز سال

 

امروز آخرین روز ساله. امیدوارم برای همه سال خوبی بوده باشه و سال بعد از امسال هم بهتر باشه لبخند.

--

تقریبا از پریروز (یا شایدم زودتر) همه اش یادم به آدماییه که دیگه نیستن. خیلی دلم می خواست منم می تونستم این جمعه ی آخر سالو برم دارالرحمه (شمام به قبرستون همینو میگین؟ ظاهرا مردم هر شهری یه چیزی میگن! تو شهر ما که بهش میگن مصلی چون کنار مصلی است که توش نماز جمعه می خونن، بعد جالبه که مصلی میگن جایگاه خنثی!!).

خلاصه، اگه رفتین دارالرحمه ای جایی، بی زحمت از طرف ما هم یه صلوات از نزدیک برا رفتگان بفرستین.

--

صبح که از خواب بیدار شدم داشتم به همین رفته ها فکر می کردم که یهو دیدم دارم سوره ی حمدو می خونم برای احمد مشتاق! خدا بیامرزدش.

--

امروز تو آلمان خورشیدگرفتگیه. الانا دیگه باید تو جنوب شروع شده باشه و دو ساعت و بیست دقیقه هم تقریبا طول می کشه. نمی دونم خوبه که خورشیدمون آخر سال تاریک میشه یا بد، به هر حال اینم بخشی از هنرنمایی های طبیعته لبخند. امیدوارم خورشید زندگی هیچ کس هیچ وقت تاریک نشه.

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بیقرار

سلام مجدد. یه سوال عجیب به ذهنم رسید! توی آلمان هم سال نو را به این سختی تحویل مردم می دهند؟! آخه نصف شب هم وقته که باید برای تحویلش بیدار بمونیم؟ نه جدی؛ آلمانی ها چطوری سالشون تحویل میگیرن؟ مثل ما هنوز سنتی یا دیجیتالی؟ [لبخند]

بیقرار

ممنونم از پاسخگویی شما. اون قسمت دیجیتالیش را مزاح کردم! [نیشخند]

فهیان

سلام دختر معمولی عزیز. سال نو مبارک. امیدوارم سالی پر از خاطره های شیرین داشته باشید.[لبخند]

shima

سلام خانم گل عزیز عید شما مبارک باشه انشالله که سالی پر از شاد, سلامتی, خیر و برکت و آرامش رو آغاز کرده باشید و در پیش داشته باشید. سال رسیدن به آرزوها و خواسته هاتون باشه انشالله. انشالله که دعای خیر آقای احمد مشتاق هم بدرقه زندگیتون باشه[لبخند]. هنرنمایی طبیعت هم زیباست به هر شکلی که باشه و انشالله معنی خوبی داره . آفتاب زندگیتون همیشه گرم و پرانرژی

مهسا

سلااااام، سال نو مبارک غریب دور از وطن[گل] سال خیلی خوب و پربرکتی داشته باشی

hamed

سلام به نظرتون متد و کتابای Schritte برای یادگیری زبان آلمانی مناسب هست ؟ و در ایران چه موسسه ای رو پیشنهاد میکنید ؟

آفرين

سلام! سال نو مبارك.خوش و خرم باشيد.[بغل][قلب][ماچ]

نبات

ما که میگیم بهشت زهرا خدا همه رفتگانو رحمت کنه سال نوت مباارک عزیزم :*

نبات

راستی ما نفهمیدیم ولی تی وی گفت نماز ایات بخونیم[زبان] تهران هم خورشید گرفتگی داشت مثل اینکه[متفکر]

رضا

بوی عیدی بوی توپ... دل خارجیا آب [لبخند]... خانم معمولی نوروز رو به شما و همسرتون تبریک میگم. ایشالا سال جدید سالی باشه پر از شادی و موفقیت براتون.