مهمونی دیشب

 

دیروز من تا ظهر در تلاش ناکامی بودم برای انجام کارای دانشگاهم. دیگه مخم پوکید و وقتی همسر گفت که قبل از اینکه بریم خونه ی دوستامون با اون یکی دوستامون بریم بیرون مخالفتی نکردم.

می خواستم کیک هم درست کنیم و ببریم مهمونی ای که دعوت بودیم ولی بی خیال شدم، واقعا حس و حالشو نداشتم و به این ترتیب کیک و کاپ کیک هر دو فعلا هم چنان توی برنامه ی صد و بیست ساله هستن!

خلاصه، ظهر فسنجونی که همسر پخته بود رو خوردیم، خیلی هم خوشمزه شده بود، دستش درد نکنه چشمک. بعدش من یه کمی دوباره نشستم سر کارای دانشگاه و عصری بلند شدیم رفتیم بیرون.

عمدا یه کمی زودتر رفتیم که کادوی دوستامونم که دیروز انتخاب کرده بودیم بخریم و بعدش بریم سر قرار، البته انقد دیر داشتیم خریدیم که دیگه می دونستیم نمی شه کادوش کنیم ولی خب کار دیگه ای نمی تونستیم بکنیم. البته قبل از اینکه بریم کادو رو بخریم، رفتیم دو تا سیم کارت هم بخریم، آخه قرارداد سیم کارتمون یکی دو روز دیگه تموم میشه.

خلاصه، با تمام دویدنا (دنبال اتوبوس و این حرفا)، بالاخره سیم کارتمونو خریدیم (البته ما دو تا می خواستیم ولی یه دونه بیشتر از اون مدل نداشت، ما هم همون یکی رو خریدیم)، بعدش هم رفتیم خریدمونو کردیم و بعدش رفتیم سر قرار.

با دوستامون رفتیم یه کافه و طبق معمول سفارشامونو دادیم، دیگه کم کم می تونیم بریم این کافه و هر کدوممون بگیم "همون همیشگی" چشمک. حالا نکته ی جالبش اینه که هر دفعه میریم همین کافه، هر دفعه هم همه همون چیز همیشگیشونو سفارش می دن، هر دفعه هم عکس می گیریم از خودمون!!! نمی دونم فلسفه اش چیه!!نیشخند.

ساعتای شیش و نیم اینا از اون کافه راه افتادیم و رفتیم ایستگاه اتوبوس که بریم خونه ی دوستامون. کل جمعیت 12 نفر بود، که برای ما یه نفرش جدید بود، اونم یه خانم ایرانی-آلمانی بود که تازه با یکی از بچه های مجرد گروه ما ازدواج کرده بود. البته به جز من و همسر بقیه قبلا این خانمو زیارت کرده بودن.

به هر حال، حدود ساعت ده دقیقه به هفت بود که رسیدیم خونه ی میزبانمون. خونه ی قشنگی داشتن، همسر که خیلی پسندیده بود خونه شونو، ولی خب من کلا زیاد میونه ای با محله هایی که دور باشن از مرکز شهر ندارم.

ما اولین مهمونا بودیم، بعد از ما هم بچه ها اومدن و عروس و داماد هم آخرین کسایی بودن که اومدن. عروس خانم هم اصلا فارسی بلد نبود، فقط آلمانی و انگلیسی حرف می زد. من اصلا زیاد باهاش هم کلام نشدم، فقط در حد همون احوال پرسی اولیه و خداحافظی آخر بود!

وقتی عروس و دوماد اومدن، بچه ها (مسلما خانوما چشمک) گفتن کل بزنیم براش، ولی هیچ کس بلد نبود نیشخند، آخه دانشجو رو چه به این کارا!! براشون دست زدیم، عروس خانم گفت (البته به آلمانی گفت و برای ما ترجمه کردن چشمک) چرا دست می زنین، من از خجالت آب میشم!! بچه ها باهاش شوخی می کردن، هی بهش می گفتن du bist aroos! (یعنی تو عروسی، البته کلمه ی aroos که دیگه می دونین فارسیه! )، باز کلی سرخ می شد طفلکی چشمک. نمی دونم ما ایرانی ها چه مرضی داریم یه تازه واردو انقدر اذیت کنیم نیشخند.

خلاصه که مهمونی خوبی بود، کلی حرف زدیم و خندیدیم. آقایون هم قرار گذاشتن که پنج شنبه ی هفته ی بعد (یا اگه ایرانی حساب کنیم، پنج شنبه ی همین هفته) برن یه جا ورزش، اونم ساعت 10 شب. حسنی به مکتب نمی رفت، وقتی می رفت جمعه می رفت چشمک. حالا همسر هنوز تصمیم نگرفته که بره یا نه!

مثل همیشه مهمونی تا نصف شب بود. ساعتای 11:30 اینا بود که از خونه شون اومدیم بیرون و به قول همسر ما آخرین نفرایی بودیم که رسیدیم خونه مون. عروس خانم اینا که ماشین داشتن و یه خانواده ی دیگه از مهمونا هم که خونه شون با اونا یه جا بود با اونا رفتن، یکی دیگه از بچه ها هم ماشین داشت. بین ما دو تا خانواده ای که ماشین نداشتیم هم، ما دیرتر رسیدیم خونه مون. آخه اون موقع شب برای عوض کردن اتوبوس باید خیلی منتظر می بودیم و وقتی رسیدیم خونه 12:30 اینا بود.

وقتی برگشتیم من دوباره نشستم سر کارای دانشگاه ولی درست نشد. ساعت 1:30 دیگه خسته شدم و خوابیدیم (البته تسلیم نشدم، امروز دوباره دارم تلاش می کنم چشمک).

--

پی نوشت: راستی احیانا اگر کسی دستی تو کارای کامپیوتری داره و بلده با این ابزارهای NLP کار کنه و با فایل های .sh و configuration ور بره، یه خبر به من بده، بلکه مشکل ما هم حل شد.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید