کمی خوشحالانه

 

دیگه خودمم خسته شدم انقدر اومدم از روزمره هامون نوشتم، روزمره هایی که اکثرشون خوشایند نبودن!

دیشب یه کمی دنبال هتل می گشتم. آره هتل. آخه قبلا که گفته بودم دسامبر باید برم یه کنفرانسی، همسر هم میاد که با هم بریم یه دوری هم بزنیم. آخه کنفرانس توی ایتالیاست و ما هم تا حالا ایتالیا نرفتیم.

قیمت های هتل یه خورده گرونه، مخصوصا برای ما که اصرار داریم هتل باشه، نه هاستل (هاستل معمولا سرویسش مشترکه با یه عده ی دیگه که برای من راحت نیست).

یه دفعه هم یه هتلی گرفتیم که فکر می کنم دو ستاره بود، زیاد راضی نبودیم. از اون به بعد هتل سه ستاره ها رو نگاه می کنیم. به چهارستاره ها که پولمون نمی رسهنیشخند.

برام نکته ی جالبش اینه که فکر کنین که من از الان دارم هتل رزرو می کنم برای وسطای دسامبر، یعنی برای دو ماه دیگه، یه سری هتل ها هستن که آخرین اتاقاشونه. ما ایرانی ها به نظر خودمون الان خیلی هم زود داریم اقدام می کنیم برای هتل گرفتنچشمک، در حالی که مثل اینکه زود ما، دیر خیلی هاستنیشخند.

البته این مدل هتل هایی که دونه های آخر هستن، یه مشکل دارن و اونم اینکه موقع انتخابشون باید خیلی دقت کنین، چون کنسل کردنشون رایگان نیست.

---

دفعه ی پیش که رفتیم پراگ (پایتخت جمهوری چک)، یه هتل چهارستاره بود ولی اصلا خوب نبود. از اون به بعد تصمیم گرفتیم قبلش Review های مردم رو راجع به هتلی که میخوایم برمی چک کنیم. آخه اون دفعه وقتی برگشتیم دیدیم مردم کلی راجع به این هتلی که ما رفته بودیم ریویوی بد گذاشته بودن و اکثرشون هم منطقی بود.

---

حالا یه نکته ای که توی این ریویوها توجه منو جلب کرده بود توقع مردمه! به نظرم این سایت های نظرسنجی راجع به هتل ها و اینجور چیزا خوبه که اول یه تست روانشناسی از طرف بگیرن، بعد اجازه بدن طرف نظر بدهنیشخند. آخه مثلا یه نفر از 10، به هتل 6 داده، بعد میبینی چیزایی که ایراد گرفته خیلی جزئیه، مثلا اینکه سرعت اینترنتش پایین بود و میوه های صبحانه اش تازه بنود!!

بعد یه نفر دیگه از 10 به هتل 7 داده، ولی توی ایراداش نوشته اتاقمون کوچیک بود، تمیز نبود، پذیرش برخوردش خوب نبود و از این حرفا!

یعنی با اینکه دومی بیشتر ایراد گرفته بود و ایراداش کلی تر و مهم تر بودن، ولی بعد نمره ای که داده بود بهتر بود!!!

با خوندن یه سری از این نظرسنجی ها من به این نتیجه رسیدم که نگاه کردن به نمره ای که طرف به هتل داده کافی نیست، واقعا باید نظرات رو خوند.

مثلا فکر کن یکی نوشته بود، روی گل های مصنوعی توی راه پله خیلی گرد و خاک داشت!!! من اصلا نمی دونم هتلایی که تا حالا رفتم گل داشتن یا نداشتنخنثی.


/ 0 نظر / 2 بازدید