عنوان پست قبلی!!!

عنوان پست قبلی بود "این ور، اون ور" به خاطر اینکه می خواستم راجع به یه موضوع دیگه صحبت کنم، اونایی که گفتم مقدمه اش بود. بعد که اونا رو نوشتم هم خودم خسته شدم، هم احساس کردم طولانی تر از اینش کنم خواننده هم خسته میشه، این شد که همونجا تمومش کردم، و عنوان همون جوری بی ربط موندنیشخند.

هدف از اون "این ور، اون ور" این بود که راجع به این موضوع بحث کنم که واقعا کجا برای زندگی ما ایرانی ها بهتره؟ آیا واقعا اون ور آب (که الان برای ما شده این ور آب) برای ما بهتره یا همون دیار و مملکت خودمون؟

واقعا ماها باید واسه ی ادامه ی زندگیمون چیکار کنیم؟ برگردیم؟ بمونیم؟ خیلی از اونایی که ایران زندگی می کنن خیلی تصور بهشت گونه ای از خارج دارن. فکر می کنن یه جاییه همه هر روز دارن جلوی آدم سر خم می کنن، می گن بفرمایید، بفرمایید... ولی واقعیت این جوری نیست. اینجا هم آدم یه زندگی خیلی خیلی معمولی داره، هر روز میره سر کار شب میاد، اینجا هم توی بعضی ایالت ها نرخ بیکاری تا ده درصده. حالا شما فکر کنین جایی که خود آلمانی ها کار ندارن، آیا به ماها کار میدن؟ آیا ما می تونیم اینجا راحت کار گیر بیاریم؟ اونم از نوع دائمی؟

از طرفی، یه سری ها که اینجا زندگی می کنن از اینکه اومدن اینجا پشیمون شدن، یعنی دوست دارن برگردن ولی از ترس حرف مردم برنمی گردن. حالا ممکنه آدم توی وهله ی اول بگه خب به حرف مردم چیکار داری ولی توی واقعیت آدم تا یه حدی میتونه حرفایی که پشت سرش زده میشه رو تحمل کنه. اگه از اون آستانه بگذره، زندگی کردن خیلی برای طرف سخت میشه. این آدما بنده خداها میشن از اینجا مونده از اونجا رونده. تعداد این آدما کم هم نیست.

وقتی آدم این شرایطو می بینه واقعا نمی دونه واسه آینده اش چه تصمیمی بگیره؟ آیا ما واقعا آدم این هستیم که مثلا ده پونزده سال کار کنیم بدون اینکه مطمئن باشیم سال بعدی کار گیر میاریم؟ خیلی ها اینجا این طوری کار می کنن، یعنی قرارداشون سال به سال تمدید میشه، دائمی نیست. یا آیا ما آدم این هستیم که برگردیم و بعد همه هی بگن نتونستن اونجا بمونن؟!!! (حتی اگر ما خودمون خواسته باشیم برگردیم).

از اون طرف، اگه از اول بگی برمی گردم و برنگردی میگن رفت اونجا هوایی شد، نیومد دیگه و از این حرفا. بگی برنمی گردن و برگردی میگن نتونست بمونه. بگی نمی دونم میخوام چیکار کنم، میگن حالا بالاخره میخواین چیکار کنین؟ (چندین بار عین این جمله رو شنیدم که میگم!!).

ای بابا! بالاخره این ور؟ اون ور؟

/ 4 نظر / 3 بازدید
bahar

[گل][لبخند][گل]

پیرامید

به نظرم برای شرایطی که تو داری، فعلا توکل به خدا! همون خدایی که نعم المولی و نعم الوکیل هست.... همین.... اون روزی داشتم یه آیه ای رو می دیدم، نوشته بود چرا همه اش دو به شک هستید؟ مگه به خدا ایمان ندارید؟ خیلی یکه خوردم! دیدم چه مقاطع زیادی از زندگیم این جوری بودم! دقیقا همون موقع هایی که با دودلی و تردید می گم یعنی چی میشه؟

پیرامید

می فهممت ... راست می گی.... چی کار کنم با یعنی چی میشه فرق داره.... ولی من از همین چی کار کنم ها است که به یعنی چی میشه ها می رسم متاسفانه!

پیرامید

می گن پول چرک کف دسته! من نمی دونم چرا اصلا دوست ندارم کف دستمو کیسه بکشم! [خنده]