جواب از من بپرسید

 

سوال: یه سوال درباره استفاده از سیستم عاملهای غیر اورجینال و برنامه کرک شده دارم؟ آیا اونجا گیر خاصی هست برای استفاده از این نوع برنامه ها؟ شنیدم تو فرودگاه بعضی وقتها لپ تاپ رو چک می کنن. شما که با استاد و دانشگاه در ارتباطید مشکلی نداشتید؟

 

جواب: اینجا اگه گیر بیفتین بله خب جریمه داره ولی ما که تا حالا گیر نیفتادیم نیشخند. البته ما الان دیگه کلا سوئیچ کردیم به نرم افزارهای مجانی. یه چیزی که هست اینه که ما ایرانی ها عادت کردیم به یه سری نرم افزارا عادت کردیم، بهترین راه اینه که اون نرم افزارا رو بذاریم کنار و با نرم افزارای رایگان کار کنیم. مثلا به جای winrar، می تونین از 7zip استفاده کنین، یا مثلا به جای full acrobat می تونین یه سری pdf creator های مجانی رو از اینترنت دانلود کنین، برای خوندن pdf ها هم که می تونین از Acrobat reader که مجانی هست استفاده کنین.

یه چیز دیگه هم اینکه یه سری از دانشگاها نرم افزارهای رایگان می دن به دانشجوهاشون مثلا ما ویندوز هفت مجانی گرفتیم از دانشگاه. البته این نرم افزارها مثلا دو ساله یا یه ساله هستن ولی خب برای مدت تحصیل آدم کافیه. یا حتی بعضی نرم افزارا رو دانشگاه ارزونتر به دانشجوهاش می فروشه و می ارزه که آدم یه نسخه ی غیرتقلبی یه نرم افزارو با قیمت مناسب بخره.

در مورد مشکل داشتن هم باید بگم ما تا حالا مشکلی نداشتیم و من هم توی سه باری که رفتم ایران و برگشتم هیچ وقت هیچ کس نگفته لپ تاپتو باز کن ببینیم ویندوزش اورجیناله یا نه! بعید هم می دونم همچین چیزی درست باشه.

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
حامد

در مورد نگاه کردن فیلم ها از سایت های استریم باید بگم تو آلمان میتونه براتون گرون تموم بشه ..من برای دیدن چند دقیقه از یک فیلم ( گودزیلا) 800 یورو جریمه شدم ...بهتره از سایت هایی استریم استفاده نکنید ..مثل kinox.to و.... چون امکان خونده شدن آی پی شما هست ..اما در مورد نرم افزار این خطر وجود نداره چون نرمافزار ها گزارش به جایی نمیفرستند .