چیزایی که امروز یاد گرفتم

 

از کتاب "آنگاه هدایت شدم":

...." زیارت کننده ای که قصد زیارت قبر عثمان بن عفان را دارد، باید مسافتی طولانی راه رود تا اینکه به آخر بقیع برسد و آن را زیر دیوار بیاید در حالی که بیشتر اصحاب را می بیند که در قسمت آغازین بقیع دفن شده اند و حتی مالک بن انس - صاحب مذهب مالکی- که از آخرین تابعین بوده، کنار همسران پیامبر به خاک سپرده شد.

و برایم ثابت شد آنچه تاریخ نویسان می گویند که: عثمان را در "حش کوکب" که آن سرزمینی یهودی است دفن کردند زیرا مسلمین نمی گذاشتند که عثمان را در بقیع پیامبر به خاک بسپارند.

و هنگامی که معاویه بن ابوسفیان برخلافت چیره شد، آن زمین را از یهودیان خریداری کرد و به بقیع ملحق نمود تا اینکه قبر عثمان را در آن داخل نماید و هرکس که تا به امروز به زیارت بقیع می رود این حقیقت را خیلی روشن و بی پرده می یابد".

----

اگه احیانا نمی دونین، تعریف تابعین طبق ویکی پدیا اینه:

تابعین افرادی هستند که یک یا چند تن از صحابه را ملاقات کرده و به رسالت پیامبر اسلام ایمان داشته و با ایمان از دنیا رفته‌اند ولی پیامبر اسلام را ملاقات نکرده‌اند.

-----

این قسمت، قسمت آخری بود که براتون نوشتم. کتاب خیلی چیزای قشنگ تر بیشتری داشت، ولی من دیگه به نوشتن همینا بسنده کردم. اگه خودتون دوست داشتین بقیه ی کتابو برین خودتون بخونین.


/ 0 نظر / 5 بازدید